Hakkımızda

Hakkımızda


fikrihür
fikrihür

Türkiye’de gündem konuları yıllardır neredeyse hiç değişmiyor. Gündem aynı, gündeme dair görüşler aynı; görüşlerin temsilcileri bile neredeyse hep aynı. Üstelik günlük hayatın gerçekleriyle ülke gündemi pek nadir kesişiyor.

Anlatmak istediklerimiz var, göstermek istediğimiz sorunlar var, sorunlara bulduğumuz çözümler var. Paylaşmak istiyoruz ama medya parçalanmış durumda; herkesin baktığı ortak bir mecra olmadığı gibi belli bir kampın neferi gibi görülme riski de var. Sonuç olarak Türkiye’de düşünce hayatının bir parçası olmak hem zor hem de riskli. Ama bir şeyler de yapmak lazım. FikriHür bu arayışın neticesi olarak ortaya çıktı.

Türkiye’nin düşünce hayatına yeni konular, yeni fikirler, yeni kalemler kazandırmak istiyoruz. Okuyucular, yazarın kişisel markası için yaptığı halkla ilişkiler çalışmalarına maruz kalmasın; objektif bilgiler edinsin istiyoruz. Gündeme bir türlü giremeyen konular konuşulsun, hayatlarımızın gerçekliklerinin ülke gündemine girebilmesi için bir adım atılsın istiyoruz.

FikriHür, yalnızca mütevazı bir başlangıç. Birlikte ilerletmek dileğiyle,
Canberk Beygova

canberk@fikrihur.net
@cbeygova

Bu İçeriği Paylaş